Gondolatok a feltételnélküliségről

2023.02.22
Az előző bejegyzésben írtam a boldogságról olyan feltételezéssel, hogy 3 tényező megfelelő aránya nagyban hozzájárulhat megmozdulásához
  1. érezzem magam hasznosnak mások között (munka, kreativitás, eredmények)
  2. gyakoroljak feltételnélküliséget
  3. legyen én-időm (rólam szóló tanulás, fejlődés, felismerések)

Ez a három terület háromféle minőségű energiát mozgat, ami táplálja energetikai rendszerünket. Mindhárom minőségre szükségünk van. Egyik hiánya, nem megfelelő aránya hatással lehet a másik kettőre is. A legnehezebb talán a középső, a feltételnélküliség működtetése, pedig nagyon tápláló energiákat tud bemozdítani, és persze intenzív folyamatokat tud beindítani bennünk az is, ha nem működtetjük megfelelően,, ha hiányzik ez a minőség - korunk pedig erősen a "cserekereskedelemre", "feltételhez kötöttségre" szocializál minket.

Érdemes ránézni erre a minőségre úgy is, hogy ha nincs jelen, beerősödhet bennünk az elvárás rendszer (feltételkehez kötöttség) és könnyebben belefuthatunk csalódásba, elkeseredésbe, tehetetlenség érzetbe, továbbá a megfelelni vágyás is erősödhet, és észre sem vesszük, hogy elcsúsznak az arányok, és az első feltételbe pakolunk túl sokat (érezhessen magam hasznosnak mások között), hiszen elcsúszott a kontrol, ami szabályozza, mitől érezzük magunkat kreatívnak, eredményesnek, elfogadottnak.

A feltételnélküliség gyakorlása - amikor úgy segítünk valakinek, úgy járulunk hozzá valami pozitívhoz, hogy nem várunk érte elismerő visszajelzést, értékelést sem magunktól, sem mástól, segíti az egészséges belső határok kialakulását, ami részben védelem is számunkra megfelelési vágy erősödésével, viszonyításoktól való függőséggel szemben.

A feltételnélküliség tehát segít nekünk! Nagyon is megtérül, mert belső rendszerünket egészségebbé teheti, oldhat belső függőségeink erősödő tendenciáin.